0

Л идерът Пари Сен Жермен се доближи до титлата във френското футболно първенство, след като победи втория в класирането Олимпик Марсилия с 2:1 в дербито от 32-ия кръг на Лига 1.

Двубоят бе лишен от интензивността, подходяща за голямото им съперничество, и включваше две противоречиви решения, които бяха за сметка на домакините.

След като загуби титлата от Лил миналия сезон, Пари Сен Жермен е на 15 точки на върха в класирането шест мача преди края на кампанията. Победата срещу Анже в сряда почти ще им гарантира титлата само по голова разлика.

Бразилецът Неймар откри в полза на домакините в 12-ата минута, след като прехвърли излезлия напред страж на гостите Пау Лопес. В добавеното време на първото полувреме Килиан Мбапе се разписа от дузпа, което беше 21-вото му попадение за сезона.

Малко преди това гол на Лионел Меси беше отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

Гостите изравниха резултата в 31-ата минута чрез хърватина Дуже Калета-Кар, а в 85-а тяхно попадение беше отменено заради засада.

Поражението оставя Марсилия на второто място, на три точки пред Рен, и автоматично класиране за Шампионска лига.