0

Р еал Мадрид записа четвърта поредна победа в Ла Лига, след като надви с 3:0 Майорка като гост. Звездата на тима Карим Бензема вкара две попадения и подаде за гола на Винисиус, но напусна терена контузен пет дни преди Ел Класико.
Тимът, воден от Карло Анчелоти, вече има десет точки преднина пред втория Севиля с актив от 66. Майорка е на 16-о място с 26 точки.

"Лос бланкос" си изковаха победата през втората част, след като през първото полувреме не падна нито един гол, а до такъв по-близо бе тимът на Майорка. В 36-ата минута домакините можеха да поведат, но ударът на Пабло Мафео се отби в десния страничен стълб.

Второто полувреме започна добре за Реал Мадрид. В 56-ата минута Феде Валверде отне топката на дъгата от Идрису Баба, подаде към Карим Бензема, а французинът пусна към Винисиус, който отблизо я прати във вратата.

В 77-ата минута Винисиус и Карим тръгнаха в контраатака, а бразилецът бе съборен в наказателното поле от Оливан и последва дузпа. С нейното изпълнение се зае Бензема, който не остави шансове на вратаря.

Осем минути преди края на двубоя влезлият като резерва Марсело центрира към Бензема, който с глава се разписа за 0:3.

Френският голмайстор обаче трябваше да напусне контузен в 85-ата минута, когато вече Анчелоти бе направил и петте си смени. Преди Бензема с травми терена напуснаха Родриго и Ферлан Менди.

В следващия си мач в Ла Лига Реал приема големия си съперник Барселона на 20 март на "Сантиаго Бернабеу".