0

Р еал Мадрид постигна обрат от 0:2 до 3:2 като гост срещу Севиля в среща от 32-ия кръг на футболното първенство на Испания и се доближи до титлата.

Карим Бензема се разписа във втората минута на добавеното време, за да донесе успеха на "белите".

Това беше 25-и гол за Бензема този сезон, най-доброто му постижение в една кампания в кариерата му в Реал. Той вкара 24 гола през сезон 2015/2016.

Реал вече има преднина от 15 точки на върха в класирането пред втория Барселона, който обаче е с два мача по-малко, а до края на сезон остават шест кръга.

С попадения на Иван Ракитич и Ерик Ламела домакините от Севиля поведоха с 2:0 още след 25-ата минута. След почивката резервите Родриго в 50-ата и Начо Фернандес в 82-ата изравниха. Бензема получи отличен пас от Родридо и направи 3:2 в 92-ата минута.

Отборът на Севиля доминираше изцяло през първото полувреме, но след почивката беше неузнаваем в мач, белязан от няколко спорни решения на рефера Гийермо Куадра.

Той не показа втори жълт картон на Едуардо Камавинга от Реал за груб фаул срещу Антони Марсиал в 37-та минута.

Реферът също така отмени гол на Винисиус-джуниърс за Реал заради игра с ръка в 78-ата минута след намеса на системата ВАР.