0

Р еал Мадрид продължава да е безпогрешен и победи Атлетико Мадрид с 2:1 в мач от шестия кръг на Ла Лига. „Лос бланкос“ остават първи с пълен актив от 18 точки, докато „дюшекчиите“ са седми с десет.

Родриго (17) и Валверде (36) вкараха головете за тима на Карло Анчелоти. Резервата Марио Ермосо се разписа за домакините в 83-ата минута. Голмайсторът за "дюшекчиите" бе изгонен в края за два жълти картона в рамките на две минути.

За първи път от началото на сезона Антоан Гризман започна като титуляр.

В шестата минута Фелипе пропиля отличен шанс за домакините, след като засече топката с глава при центриране от пряк свободен удар, но бе неточен.

В 18-ата минута Орелиен Чуамени пусна към Родриго, който се оказа непокрит в наказателното поле и прокара топката зад Ян Облак за 0:1.

Седем минути по-късно Гризман си проправи път през няколко противникови защитници и стреля в десния ъгъл, но Куртоа реагира блестящо и спаси.

В 36-ата минута Винисиус стигна до топката дълбоко в наказателното поле и стреля по земя, уцели десния страничен стълб, но Федерико Валверде бе на точното място в точното време, за да се разпише на празна врата.
Интересно е, че и при двете попадения футболистите на Анчелоти започнаха да танцуват в подкрепа на Винисиус, който стана обект на расистки скандирания заради танците си, като именно бразилецът бе най-активен.

Четири минути след второто попадение за Реал Яник Ферейра Караско получи страхотна възможност и стреля в долния десен ъгъл, но Куртоа спаси.

Реал Мадрид тотално контролираше ситуацията на терена през втората част, като укроти темпото и почти не даде шанс на Атлетико да застраши вратата му.

Все пак „лос колчонерос“ успяха да върнат попадение в 83-ата минута, когато след центриране на Антоан Гризман от корнер топката се удари в рамото на Марио Ермосо, който не бе напълно ориентиран, и влезе.

В 90-ата минута Марио Ермосо получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.