0

Р ома записа трудна победа над ХИК Хелзинки в мач от група С на Лига Европа. Тимът на Жозе Моуриньо се наложи с 2:1 и след загубата на Лудогорец от Бетис по-рано днес, се изравни на втората позиция във временното класиране именно с отбора на разградчани.

Тами Ейбрахам даде аванс на Рома в 41-вата минута, след като малко преди това гол на Браян Кристанте не беше зачетен. Перпарим Хетемай възстанови равенството в началото на втората част. Гостите бързо отвърнаха и отново поведоха в 62-рата минута с гола на Стефан ел Шаарауи. В 79-ата минута Рома извади късмет, защото голът на Дейвид Брауни не беше зачетен заради нарушение.

Така сблъсъкът между Рома и Лудогорец след седмица в Рим ще даде отговор на въпроса кой ще завоюва второто място в крайното класиране и ще продължи участието си в Лига Европа през пролетта.

Завършилият на трета позиция също ще продължи с евроизявите си, но в Лигата на конференциите.

Българският шампион все пак има леко психологическо предимство, тъй като ще запазят второто си място дори и при равенство, докато Рома ще търси задължителен успех. Припомняме, че първият мач между двата тима в Разград завърши с победа 2:1 за Лудогорец.

В друг мач от Лига Европа тази вечер Манчестър Юнайтед не остави никакви шансове на Шериф Тираспол, надделявайки с 3:0 на "Олд Трафорд". Диого Далот откри в 44-а минута. Маркъс Рашфорд удвои в 65-а минута. Кристиано Роналдо оформия крайния резултат в 81-а минута.

Домакините очаквано доминираха началните минути, като Каземиро пробва доста неточен удар отдалеч в 9-а минута.

Пет по-късно Кристиано Роналдо се извиси след ъглов удар, но пропусна целта. В 28-а минута отново Роналдо се оказа на стрелкова позиция, но Ковал нямаше проблеми, за да отрази неговия удар.

Минута преди края на полувремето домакините все пак поведоха. След ъглов удар, изпълнен от Кристиан Ериксен, Диого Далот се извиси и разстреля стража на молдовците за 1:0.

В началото на второто полувреме отново Роналдо опита удар след индивидуално действие, но не улучи целта.

Все пак, в 65-а минута "червените дяволи" удвоиха аванса си. След центриране на Люк Шоу, Маркъс Рашфорд успя да засече и да прати топката зад Ковал за 2:0.

Португалската звезда Роналдо дочака своя миг, реализирайки финалното попадение в мача в 81-а минута за крайното 3:0.