0

Р еал Мадрид повеждаше три пъти в резултата, накрая победи с 3:2 Барселона в продълженията на полуфинал за Суперкупата тна Испания. Мачът се проведе в Рияд на международния стадион "Кинг Фахд".

Кралският клуб поведе за пръв път в 25-ата минута на мача с великолепно попадение на новото бижу на белите Винисиус. В 41-ата минута каталунците изравниха чрез Лук де Йонг с късметлийски рикошети.

В 72-ата минута френският нападател на столичния тим Карим Бензема изведе отбора си отново напред за 2:1, но Барса постигна второ изравняване с гол на Ансу Фати в 83-ата мин.

Златна се оказа резервата Федерико Валверде, който в осмата минута на първото продължение закова попадението, оказало се победно – 3:2 за Реал и финал на 16 януари срещу победителя от Атлетико М и Атлетик Б.

Съставите

Реал Мадрид: Куртоа, Дани Карвахал (90 Лукас Васкес), Милитао, Начо, Менди, Модрич (82 Федерико Валверде), Кроос, Каземиро, Бензема, Марко Асенсио (67 Родриго), Винисиус Жуниор (109 Камавинга); треньор Карло Анчелоти

Барселона: Тер Щеген, Алвес (77 Нико Гонсалес), Араухо, Алба, Бускетс, Френки де Йонг (46 Педри), Пабло Паес Гавира (77 Мемфис Депай), Феран Торес (46 Абде), Лук де Йонг (65 Ансу Фати), Дембеле; треньор Шави Ернандес