0

Р еал Мадрид постигна изключително важен обрат срещу Севиля в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Срещата на „Бернабеу” завърши 2:1. Гостите поведоха с гол на Рафа Мир в 12-ата минута, а в 32-ата минута Карим Бензема изравни. В 87-ата минута Винисиус донесе успеха на „белите” със страхотно изпълнение.
Двата отбора изиграха много добър мач с бързо темпо. Гостите имаха няколко добри възможности през първото полувреме чрез Лукас Окампос, а в продължението на мача Тибо Куртоа трябваше да се намесва решително след удар с глава на Томас Дилейни. От своя страна „белите” изиграха силно второ полувреме, когато изковаха и успеха си.

Така „лос бланкос” увеличиха аванса си на върха във временното класиране с 4 точки пред втория Атлетико Мадрид. „Кралете” вече имат 33 точки. Севиля е 4-и с 28 точки.