0

Р умънско дърво гризна ЦСКА 1948 от ФКСБ в дебюта си в европейските клубни турнири – 0:1 на ст. „Васил Левски“ в Лигата на конференциите.

Реваншът е в Букурещ на 3 август от 20:30 часа.

КАКВО НАШЕПВА СТАТИСТИКАТА: Фифти-фифти вероятност ЦСКА 1948 да падне в дебюта си

ФКСБ вкара единствения гол в 28-та минута. Дариус Олару получи подаване по лявото крило и центрира ниско в наказателното поле, а Даниел Наумов изби топката, но право към точката за дузпа. Там дебнеше сам Флоринел Олару, който вкара на опразнената врата за 1:0.

ЦСКА 1948 имаше по-добрите положения в началото на втората част, но "червените" не успяха да вкарат. Първо вратарят Стефан Търновану отрази силен удар на резервата Антонио Вутов, а по-късно Елитон стреля с глава над напречната греда на гостите от Румъния.

Двубоят бе забавен заради проблеми с осветлението на "Васил Левски" и главният съдия Лука Пайрето от Италия назначи девет минути добавено време.

ЦСКА 1948 обаче не успя да стигне до изравняване и гостува в Румъния следващата седмица с гол пасив.