0

Б алкан се доближи на победа от титлата в Националната баскетболна лига през този сезон. Баскетболистите на Небойша Видич спечелиха убедително третия мач от финалната серия с Рилски спортист, побеждавайки своя съперник в празната зала в Ботевград с 88:65.

Така балканци поведоха с 2-1 в серията и се нуждаят само от още една победа, за да триумфират с титлата.

Заради наказание домакините останаха без вярната си публика, която гледа на видеоекран извън залата. Нейните скандирания обаче се чуваха и вътре, където бяха допуснати само подрастващи от школите на двата тима.

За разлика от предишните два мача, този двубой бе равностоен само до началото на втората част, след което отборът от Ботевград натрупа солиден аванс и не го изпусна до последно.

Крисчън Джоунс бе най-резултатен за победителите с 21 точки. За съперника над всички бе Брандън Браун също с 21 точки.

Мач №4 от финалната серия е в четвъртък от 19.00 часа отново в "Арена Ботевград", като също ще бъде без публика.