0

Л евски победи Балкан (Ботевград) с 66:56 (23:10, 11:15, 10:20, 22:11) като домакин в зала „Универсиада“ в София в третия мач от полуфиналната серия между двата състава в плейофите на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

„Сините“, шампиони от миналия сезон, намалиха резултата в серията на 1-2 победи. Играе се до три успеха от пет мача.

Четвъртият двубой е на 20 май, петък, отново в София. Евентуален пети мач ще се състои в Ботевград.

„Сините“ започнаха по-добре, в средата на първата част авансът на домакините стигна 9 точки, а малко повече от минута преди края – 15 при 23:8 след тройка на Христо Захариев.

След 10 минути игра резултатът бе 23:10, а малко след началото на втората четвърт Левски дръпна с 26:10. В края на първото полувреме „сините“ водеха с 34:25.

В третата четвъртина Балкан постепенно намали разликата – с тройка на Амад Рори гостите се доближиха на 2 точки, а по-малко от минута преди финала на третата част ботевградчани поведоха с 45:44.

Левски дръпна с 6 точки, които доведе до 62:52 по-малко от 3 мин. Преди края, като докрая задържа на 10 т. разликата до крайното 66:56.

Христо Захариев бе най-резултатен за успеха с 16 точки и 9 борби. Той реализира и единствените 3 тройки за домакините. Чавдар Костов завърши с 14 точки и 7 борби, а с 10 точки се отчете Джош Паркър.

За Балкан по 14 точки отбелязаха Крисчън Джоунс и Дерик Маркс. Джоунс добави и 8 борби.