0

М ъжкият национален отбор на България по волейбол стартира със загуба от Сърбия в Лигата на нациите – 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25 ) в първия си мач от група 2 в столицата на Канада Отава.

В първия гейм българите започнаха ударно, в средата на гейма бе натрупана солидна преднина от 15:9 и геймът бе спечелен убедително с 25:19.

Във втория гейм съперникът отвърна, в средата му сърбите с 5 поредни точки дръпнаха с 14:8, доведоха до 16:9.

Селекционерът Желязков предприе рокади, но те не доведоха до промяна – 19:25.

Третият гейм се оказа решаващият с борба за всяка точка, България имаше аванс 17:15, но със силен сервис сърбите поведоха с 21:19. Нашите стигнаха само до още една точка – 22:25.

В четвъртия гейм Сърбия дръпна 19:13, българите опитаха да наваксат с  пет поредни точки до 20:22, но Сърбия все пак не допусна обрат и спечели гейма, като се поздрави с крайното 3:1.

Селекционерът Николай Желязков започна със следния стартов състав: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, либеро - Мартин Иванов (Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Добромир Димитров, Денис Карягин, Николай Колев).

С най-голям актив за България бе Радослав Парапунов с 14 точки. Александър Николов завърши с 13 точки. Светослав Гоцев добави 12 точки.

За Сърбия с 19 точки се отличи Миран Куюнджич.

Във втория си мач от Лигата на нациите българският отбор се изправя срещу Германия. Двубоят е на 10 юни от 23:30 часа българско време.