0

В иктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей в Букурещ (Румъния) от сериите WТА 125 с награден фонд 115 хиляда долара.

Поставената под номер 2 в схемата българка допусна обрат и загуби от участваща с "уайлд кард" представителка на домакините Анка Алексия Тодони с 6:4, 4:6, 1:6 за 2.18 часа.

Томова направи пробив в седмия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя пропиля аванс от 3:1 и 4:2, а в осмия гейм загуби подаването си и Тодони изравни 4:4.

Румънката стигна до нов пробив в десетия гейм и взе втория сет.

В третата част представителката на домакините поведе с 5:0 и без проблеми затвори мача.

Томова все пак заработи 15 точки за световната ранглиста и 2000 долара.

Юлия Стаматова пък се класира за втория кръг на сингъл на турнира във Варна. Надпреварата за жени на клей с награден фонд 25 хиляди долара се провежда на кортовете на ТК „Супер Спорт".

Българката направи обрат и победи София Милатов (Словакия) с 0:6, 7:6(4), 6:2 за 3.12 часа.

Стаматова спаси един мачбол при 4:5 и два мачбола при 5:6 във втория сет. В третата част българката допусна пробив в първия гейм, но спечели шест от следващите седем гейма.

Във втория кръг Стаматова ще играе срещу квалификантката Нина Варгова (Словакия).

16-годишната българка Росица Денчева поведе със сет, но отстъпи с 6:0, 1:6, 1:6 пред четвъртата поставена Юлия Авдеева (Русия).