0

Б ългария допусна втора поредна и общо третата си загуба в Лигата на нациите по волейбол при жените. В Анкара българките отстъпиха с 0:3 (19:25, 21:25, 16:25) срещу домакина Турция в четвъртата си среща от летния турнир.

Туркините имаха сериозно превъзходство във всички елементи от играта, но бяха особено убедителни при играта в атака.

България се държа равностойно единствено във втория гейм от мача, когато резултатът беше равен в дълги периоди. Стигна се до 18:18 и 21:21, но тогава Турция спечели следващите четири разигравания.

В първата и третата част от двубоя превъзходството изцяло беше на страната на домакините, които лесно взимаха аванс в точките.

Най-резултатна за българския отбор стана Гергана Димитрова с 8 точки. Нейните съотборнички Мирослава Паскова и Христина Вучкова добавиха по още 7 точки.

За домакините Ебрар Каракурт се отличи с 20 точки. Капитанката Еда Ердем добави още 13 точки.

Селекционерът на българския тим Лоренцо Мичели пусна в игра Лора Китипова, Гергана Димитрова, Силвана Чаушева, Мира Тодорова, Мирослава Паскова, Христина Вучкова и либерото Жана Тодорова.

Като резерви на полето се включиха Мирела Шахпазова, Борислава Съйкова, Александра Миланова, Радостина Маринова, Ралица Василева и Нася Димитрова.

До момента България има една победа и три поражения се намира на 13-то място във временното класиране.

Турция е на пета позиция и в неделя се изправя срещу състава на Белгия.

Следващата част от Лигата на нациите ще се проведе във Филипините и започва на 14 юни.