0

ЦСКА постигна пета поредна победа в контролните срещи, след като победи израелския Макаби Петах Тиква с 2:1 в предпоследната проверка в Банско. Джонатан Линдсет отбеляза в 34-ата минута за 1:0, а Тобиас Хайнц удвои от дузпа през второто полувреме. Израелците върнаха един гол в 74-ата минута, когато се разписа Алтори. В следобедните часове ЦСКА ще изиграе още една контрола срещу Раднички Ниш от Сърбия. Макаби Петах Тиква е носител на Купата на Израел и ще играе в Лига Европа, като ще посрещне португалския Брага на стадион "Георги Аспарухов" в София. По програма мачът трябваше да започне в 11:30 часа, но закъсня и започна в 11:53.

В началото на мача израелският тим опита шут от дистанция, но топката мина над вратата. Последваха още няколко атаки и за двата отбора, но нямаше точен удар. В 18-ата минута израелците имаха шанс да отбележат гол, но Лука Стор изпрати топката в аут, а в същото време бе отсъдена засада. Минута по-късно Тобиас Хайнц получи контузия и се наложи да му бъде оказана медицинска помощ. В 25-ата минута Иван Дюлгеров направи страхотно спасяване, след удар на Ариел Лугаси и стражът изби в корнер. В 32-ата минута Станислав Шопов центрира от пряк свободен удар, последва меле в наказателното поле, но в крайна сметка израелците се справиха и не позволиха да се стигне до опасност.

ЦСКА поведе в 34-ата минута на мача. "Червените" направиха добра многоходова атака, като в нейния край Улаус Скаршем успя да чукне топката към Джонатан Линдсет, който се озова сам срещу вратаря и мушна топката в мрежата - 1:0.

Второто полувреме започна без промени в двата състава. В 52-ата минута Георги Чорбаджийски получи извеждащ в наказателното поле, където бе фаулиран от футболист на Макаби. Реферът Васил Минев отсъди дузпа за „червените“. Зад топката застана Тобиас Хайнц и реализира второто попадение в мача. В 58-ата минута Улаус Скаршем пропусна добра възможност да отбележи трети гол, след като се възползва от пас на Линдсет, но не успя да отбележи.

14 минути преди края на мача израелския тим върна един гол. Макаби направи много добра бърза атака, при която Атори получи топката на чиста позиция в наказателното поле и отбеляза за 2:1. Няколко минути по-късно Иван Дюлгеров спаси шут на Амер Алтори. След това Йоан Борносузов и Лумбард Делова се появиха в игра и направиха своя неофициален дебют за „червените“, след като се присъединиха към отбора през седмицата.

ЦСКА - МАКАБИ ПЕТАХ ТИКВА 2:1

1:0 Джонатан Линдсет 34, 2:0 Тобиас Хайнц 52-дузпа, 2:1 Амер Алтори

ЦСКА: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов (80 - 5. Лумбард Делова), 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем (82 - 19. Иван Турицов), 16. Георги Чорбаджийски (80 - 9. Йоан Борносузов), 14. Тобиас Хайнц

Резерви: 12. Малин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов