0

Л удогорец затвърди първото си място в родната Първа лига с икономична домакинска победа с 2:0 над Локомотив София в 9-ия кръг, оставайки единствен от 16-те отбора в класирането без поражение.

Головете на „Хювефарма Арена“ бяха разпределени във всяко от полувремената.

В 33-ата минута Спас Делев, който заедно с Тодор Наделев се оказаха ненужни за разградската мултиселекция за Лига Европа и не бяха картотекирани, откри резултата.

С 4-тото си попадение от началото на кампанията пък бразилецът Руан Круз в 60-ата минута минимизира напълно шансовете за евентуална издънка.

Реално срещу столичните „железничари”, за които това бе 5-и пореден мач без победа, тимът на Захари Сираков направи своеобразна загрявка за старата си в основната схема на новоформатирания турнир Лига Европа. „Орлите” започват втората по престиж континентална надпревара срещу чешкия Славия Прага вкъщи идната сряда.