0

Л удогорец победи с 2:0 финландския шампион ХИК Хелзинки и записа втора победа в своята група от Лига Европа.

По този начин отборът от Разград събра актив от седем точки, с които държи второто място - с три точки повече от Рома на Жозе Моуриньо, който по-рано днес завърши 1:1 с лидера Бетис.

Дани Групер откри резултата в 39-ата минута с удар от малък ъгъл. В средата на втората част бразилското крило Рик Джонатан, който асистира за първия гол, покачи на 2:0 за "орлите".

В добавеното време на срещата Лудогорец вкара трети гол на ХИК чрез Каули, който обаче бе отменен заради засада.

В третата минута от добавеното време Райтала от гостите беше изгонен след груб фал срещу Делев.

Лудогорец - ХИК Хелзинки, Лига Европа. Снимки: start-photo.bg
Лудогорец ХИК Лудогорец ХИК Лудогорец ХИК
18

С победата Лудогорец си гарантира европейски мачове и напролет - минимум в плейофите след груповата фаза на Лигата на конференциите, тъй като разградчани станаха недостижими за ХИК, който изпадна от сметките.

Ако пък финишират първи или втори в групата, "зелените" ще продължат в елиминациите в Лига Европа. Следващият мач на тима е срещу Бетис на "Хювефарма Арена" след две седмици.