0

С лавия стартира с победа плейофите в битката за седмото място в Първа лига - 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив).

Единственото попадение в срещата на стадион „Христо Ботев“ отбеляза Галин Иванов в 33-ата минута. В 63-ата минута пък „канарчетата“ уцелиха греда чрез Мартин Секулич.

Славия откри след заучено изпълнение на корнер,  като матира домакините с 3 паса. Триходовката тръгна в 33-ата от Иван Минчев, пуснал късо към Тони Тасев, който го изведе вдясно с изящно връщане с подметка, последва незабавно подаване към оставения сам при точката за дузпа Галин Иванов и той с вътрешен удар с левачката опъна мрежата зад Ханкич.

В 42-ата минута Исак Соле премина през четирима футболисти на Ботев и си отвори чудесна позиция за изстрел, който обаче бе насочен право в тялото на Хидайет Ханкич.

Пет минути след началото на втората част Венцислав Керчев сбърка с подаването си назад към Светослав Вуцов, който излезе извън наказателното си поле и се хвърли на шпагат в краката на Мохамед Брахими и го фаулира.

Първоначално главният съдия Георги Давидов показа директен червен картон на Вуцов, но след преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР реши наказанието да бъде жълт картон.

В 63-ата минута Ивелин Попов центрира отдясно към Мартин Секулич, топката прехвърли Светослав Вуцов и падна на главата на хърватския нападател, който на метър пред голлинията стреля в гредата.

В 85-ата минута Константинос Балоянис центрира към Мартин Секулич, който бе оставен непокрит във вратарското поле и овладя, но вместо да стреля, потърси подаване към Ивелин Попов, пресечено от Виктор Генев.

До края на мача "канарчетата" притиснаха своя съперник в търсене на изравнително попадение. Във втората минута от добавеното 7-минутно продължение на срещата Кристиан Нвачукву се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и шутира по земя, но Светослав Вуцов успя да парира с крак.

Първа лига, 31-и кръг, плейофи:

От 1 до 6-то място

ЦСКА-София - Левски - 3:1 (3:0)
голмайстори: 1:0 Улаус Скаршем 25, 2:0 Джонатан Линдсет 36, 3:0 Марселино Кареасо 44, 3:1 Асими Фадига 61

в неделя: Лудогорец – Крумовград, Черно море - Локомотив Пловдив