0

Г ермания победи Нидерландия с 1:0 в мач от Лига А на Лига на нациите. Единственият гол в Мюнхен вкара дебютантът Джейми Левелинг в 64-ата минута. Попадение на крилото на Щутгарт беше спорно отменено още във вратата минута.

С успеха Бундестима събра 10 точки и е лидер в своята група, като вече си осигури място на четвъртфиналите на турнира. Нидерландия е втори с 5 точки.

Преди началото на мача Мануел Нойер, Томас Мюлер, Илкай Гюндоган и Тони Кроос бяха почетени, след като се отказаха от националния отбор след края на европейското първенство.

Франция победи с 2:1 като гост Белгия в мач от група 2 на Лига А.

Попаденията за успеха на „петлите“ реализира Коло Муани, докато за домакините вкара Люис Опенда. Юри Тилеманс изпусна и дузпа при 0:0, а в края на мача „петлите“ трябваше да се справят с човек по-малко, след като Орелиан Чуамени получи втори жълт картон.

Италия е начело в групата с 10 точки след успех над аутсайдера Израел с 4:1, докато Франция е с 6 на втората позиция. Белгия е на 3-о място с 4 точки.

Италия – Израел 4:1
1:0 Ретеги 41, 2:0 Ди Лоренцо 50, 2:1 Абу Фани 66, 3:1 Фратези 73, 4:1 Ди Лоренцо 79

Лига В:
Грузия – Албания 0:1
0:1 Аслан 48'

Исландия – Турция 2:4
1:0 Оскарсон 3, 1:1 Кахвечъ 63, 1:2 Чалханоглу 67, 2:2 Гудьонсен 83, 2:3 Гюлер 88, 2:4 Актюроглу 90

Украйна – Чехия 1:1
0:1 Черв 18, 1:1 Довбик 53

Уелс – Черна гора 1:0