0

И спания трупяса с 4:1 сензационния тим на Грузия, който при дебюта си на европейско първенство стигна 1/8-финал, след като в групата си заши 2:0 Роналдовата Португалия.

„Ла Фурия – трикратен континентален първенец, видя зор срещу коравите хора от Кавказките планини само през първата част на мача на „Райн Енерги щадион” в Кьолн.

Грузинците поведоха с автогол на чистия французин Робин льо Норман в 18-ата минута, а в края на полувремето Родри изравни.

В 51-вата Фабиан Руис даде преднина на испанците, после се разписаха Нико Уилямс (75) и Дани Олмо (81).

На 1/4-финала селекцията на Луис де ла Фуенте излиза срещу домакина Германия в римейк отпреди 40 години. На Евро 1984 във Франция Испания би сочения за фаворит отбор на ФРГ с фантастичен гол на Антонио Маседа с глава.