0

Ч ехкинята Каролина Мухова и американката Коко Гоф ще играят на финала на силния тенис турнир в Пекин.

Сблъсъкът на 26-годишната блондинка от Олмоуц, която е №49 в света, и втората в ранглистата 20-годишна абаносова гърла от Атланта на твърдата на настилка на компелкса „Грандстенд” в китайския мегаполис ще е своеборазен римейк на мача между двете за титлата в Синсинати през 2023-та. Тогава американката би с 6:3, 6:4.

Изключително мощната физически Мухова, поддържаща изряден и обичайно черен хевиметъл маникюр, стигна до двубоя за трофея в Пекин, след като за час и 38 минути се разправи с представителката на домакините и действаща олимпийска шампионка Цинвън Чжан с 6:3, 6:4 за час и 38 минути. Това бе пореден силен мач на чехкинята, която на четвъртфинала отстрани водачката в схемата Арина Сабаленка (Блрс), прекъсвайки забележителната й серия от 15 поредни победи.

От своя страна, Коко Гоф, която спечели Ю Ес Оупън, направи обрат срещу испанката Паула Бадоса и се наложи след 4:6, 6:4, 6:2.