0

Ландо Норис записа първа победа във Формула 1, след като спечели битката с Макс Верстапен за Гран При на Маями. Пилотът на МакЛарън имаше късмет с кола за сигурност в средатата на състезателната дистанция от 57 обиколки, като това му позволи да смени гумите си и да запази първото си място пред Макс Верстапен. Нидерландецът не бе доволен от настройките на колата си и нямаше скоростта да се бори с британеца, така остана втори.

На подиума се качи и Шарл Льоклер, а четвърти остана неговият съотборник Карлос Сайнц. Пети се нареди Серхио Перес, а шести Люис Хамилтън. Топ 10 затвориха Юки Цунода, Джордж Ръсел, Фернандо Алонсо и Естебан Окон.

24-годишният Норис постигна първа победа в кариерата си след 110 състезания във Формула 1. Неговият съотборник в МакЛарън Оскар Пиастри се бореше за петото място с Карлос Сайнц, но след удар и смяна на предното крило падна в дъното на колоната. Състезателният уикенд в Маями бе наблюдаван от над 250 000 зрители.