0

Л удогорец пропусна страхотна възможност да запише първа победа в основната схема на Лига Европа.

Във втория си мач във втория по престиж континентален турнир разградчани направиха 0:0 при визитата си на Виктория в прочутия с бирата си град Пилзен в Западна Бохемия.

Воден от новия си хърватски треньор Игор Йовичевич, родният първенец, в чийто стартов състав имаше един-единствен българин – Ивайло Чочев, направи безголов римейк на равния си на „Доосан Арена” отпреди 8 години, когато след 2:2 влезе за втори път в групите на Шампионската лига.

Ключовият момент в срещата сега бе в 52-рата минута, когато полският национал и капитан на Лудогорец Якуб Пьотровски изпорти дузпа. Така „орлите” не успяха да станат първият БГ клуб, постигнал победа в Чехия.

В следващия кръг Лудогорец, който на старта в Лига Европа падна от сънародниците на Виктория – Славия Прага (0:2), гостува на Андерлехт на 24 октомври. Белгийците поднесоха сензацията в четвъртък вечер, вземайки 3-те точки при визитата си на испанския Реал Сосиедад с 2:1.