0

Н евероятно! Националният ни отбор по бокс удари рекорд на Европейското в Белград. Бойците ни ще се завърнат с цели 11 медала. Това е рекорд в историята на този спорт у нас.

Рекордното отличие десето бе дело на Радослав Росенов. 20-годишният ни талант се класира за полуфиналите в категория до 60 килограма в сръбската столица! Той срази  Артур Туниев. И то със стил - 5:0!  Националът ни доминира в хода и на трите рунда. За място на финала, Росенов ще срещне Артур Сахакян Армения.

В исторически план върхът бе през 1989 година в Атина, когато боксьорите ни вземат 3 златни, 1 сребърно и 5 бронзови отличия. Малко по-късно обаче и 10-те медала станаха история, след като Рами Киуан закри по перфектен начин за България днешния ден на Европейското първенство по бокс в Белград. В категория до 75 килограма националът ни надделя над Михал Ярлински (Полша) и се класира за полуфиналите в сръбската столица.