0

Б ългарският пилот Никола Цолов завърши на 15-о място в 7-ия кръг във Формула 3 на британската писта „Силвърстоун”.

Нашият финишира пети вчера в спринтовата надпревара, но днес не успя да спечели точки в основното състезание. Цолов стартира от седма позиция и взе 20-те обиколки на легендарното трасе за 48:28,901 минути.

Надпреварата на "Силвърстоун" се проведе при дъждовно време, а на няколко пъти на пистата трябваше да влиза кола на сигурността заради инциденти.

Победата бе за представителя на домакините Арвид Линдблад с 47:12,061 минути. Втори и трети се наредиха италианецът и водач в генералното класиране Габриеле Мини и британецът Калъм Воазен, който финишира първи, но впоследствие бе наказан с 10 секунди.

Никола Цолов има 50 точки и заема осмата позиция в ранкинга на Формула 3 след седмия кръг.