0

С ептември София се завърна в елита на България. Столичани завършиха на второто място в класирането на Втора лига, което дава директно право на изкачване в Първа лига за сезон 2024/25.

Септември си осигури промоцията след победа с 3:0 над Черноморец Балчик в Драгалевци в мач от последния кръг на шампионата.

Днес тимът на Николай Митов доминираше от началото на двубоя и заслужено стигна до успеха. И трите гола паднаха през втората част, след като първо Йордан Йорданов откри в 60-ата минута, а след това Мартин Тошев заби още две попадения – в 64-ата и в 70-ата минути.

Срещата се игра пред погледа на наставника на Гьозтепе Станимир Стоилов.

Черноморец изпадна в долното ниво на футбола ни. За Септември това бе 19-а победа за сезона, с които събра 65 точки.

Другият отбор, който е сигурен за най-високия ешелон, е лидерът във Втора лига Спартак Варна.

В друг мач от последния кръг Марек завърши 0:0 при домакинството си на Струмска слава и зае третата позиция, което отрежда на отбора участие в баража за промоция в елита. Тимът от Дупница ще се изправи срещу 14-ия в крайното подреждане в Първа лига – някой измежду Локомотив София, Пирин, Хебър или Ботев Враца. Баражът ще се проведе на 30 май от 19.00 часа.

Бургаският Черноморец и Черноморец от Балчик, както и Марица Пловдив, и Бдин Видин останаха на последните четири места в класирането във Втора лига и изпаднаха от второто ниво на българския футбол.