0

Н овакът Крумовград надигра Славия с 2:0 като домакин в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон на Първа лига и от шестото място чака останалите мачове.

Крумовград има 44 точки, може да бъде застигнат и задминат от Ботев Пловдив и ЦСКА 1948, които имат мач по-малко и съответно 41 и 42 точки.

Головете във вратата на Славия вкараха през първото полувреме Серкан Юсеин и Патрик Луан.

През второто полувреме Славия уцели греда чрез Исак Соле в 80-ата минута, а пет по-късно Вячеслав Велев от състава на Крумовград бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу Иван Минчев.

Двубоят започна малко по-активно за гостите от столицата. В четвъртата минута Тони Тасев отправи силен изстрел от дистанция, преминал встрани от целта. Седем минути по-късно Емил Мартинов шутира коварно от пряк свободен удар, но Янко Георгиев изби в корнер.

В 36-ата мин. домакините поведоха. Джунейт Али центрира отляво към непокрития Серкан Юсеин, който падайки на земята засече с десния крак в мрежата за 1:0.

В 44-ата минута Серкан изведе Патрик Луан сам срещу Вуцов и бразилецът не сгреши, за да удвои аванса на своя тим – 2:0.

В 61-ата минута попадение на празна врата на влезлия като резерва за „белите“ Мартин Сораков бе отменено заради засада.

Домакините останаха с човек по-малко на терена, след като в 85-ата минута Вячеслав Велев бе изгонен с директен червен картон заради остър шпагат в краката на Иван Минчев.

Старши треньорът на Крумовград Генчев изрази задоволството си след успеха над Славия с 2:0 в 30-ия кръг на шампионата. Това беше и 12-и пореден двубой без загуба за неговия тим.

"Много съм доволен, много добър мач за нашия отбор", каза Генчев.

"През първото полувреме вкарахме два гола и можеше да отбележим още. Това е трети пореден мач, в който не допускаме гол. Победихме силен отбор като Славия и в момента се намираме на шестото място.

Ние написахме история с тези 12 мача без загуба, защото само Лудогорец и Литекс имат по 9 двубоя без поражение като новаци в елита. Със сигурност такива серии много помагат много за самочувствието на играчите, заради което имаме и добри резултати", заяви Генчев.

Генчев обърна внимание и на предстоящия двубой между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 в неделя, след който ще стане ясно дали Крумовград ще играе в първата шестица в плейофите на шампионата.

"Ние искаме да сме в първата шестица и с всеки един мач го показваме. Това е нашата цел. Не зависи всичко от нас. ЦСКА 1948 има добър отбор, но това важи и за Локомотив.

Чакаме срещата между двата отбора с интерес и тогава ще правим сметки. Попадане в топ 6 ще ни даде възможност да видим до къде сме стигнали със своето развитие, защото ще играем срещу най-добрите отбори. Срещу тях най-лесно се виждат малките детайли и грешките, които допускаш, за да може да се работи върху тях", завърши Станислав Генчев.

Колегата му от Славия Златомир Загорчич спортменски отбеляза, че Крумовград заслужено е победил.

"Равностоен мач до 35-ата минута. След това направихме 3-4 много груби грешки, които Крумовград можеше да използва и да ни вкара повече голове.

Това е нещо, което се повтаря много често в мачовете. Надявам се да успеем да изчистим тези неща. Говорим си постоянно за тях. Ще видим откъде идват.

Не мога да бъда доволен от мача. Заслужена победа на Крумовград, който използва своите ситуации и си вкара положенията", коментира след срещата Загорчич.

"Това не е първи мач, в който допускаме такива грешки. Не знам от къде идват. През втората част се опитвахме да се върнем в мача, но не успяхме. Тежко е, когато изпуснеш играта и после искаш да наваксаш в резултата. Можеше да направим много повече, да спечелим двубоя и да бъдем много по-спокойни, отколкото сега да чакаме, за да видим къде ще завършим в класирането", каза още наставникът на Славия.