Ж ребият за редовната фаза в първа и втора осмица на сезон 2020/2021 от Суперлигата по волейбол за мъже бе изтеглен днес.

Жребият за редовната фаза в първа и втора осмица на сезон 2020/2021 от Суперлигата по волейбол за мъже бе изтеглен днес.

Вече бяха изиграни мачовете от Група 1 (в Бургас), Група 2 (в Пазарджик) и Група 3 (в Добрич), а в момента се играят квалификационните срещи от Група 4 (в Монтана), като започват и плейофите между класиралите се на второ и трето място в групите за определянето на първа и втора осмица.

Редовната фаза на Суперлигата, администрирана от Национална волейболна лига, стартира на 30 октомври.

В първия кръг "Хебър" приема "Добруджа 07". Във втория кръг шампионът "Нефтохимик 2010" посреща носителя на Купата на България "Хебър".

СУПЕРЛИГА, СЕЗОН 2020/2021

ПЪРВА ОСМИЦА

Номера на отборите според изтегления жребий

1 - "Нефтохимик 2010"

2 - "Хебър"

3 - Победител от плейофа от Група 1 ЦСКА - "Дунав"

4 - Победител от Група 4 в Монтана

5 - Победител от плейофа от Група 4

6 - Победител от плейофа от Група 2 "Локомотив" (Пд) - "Левски София"

7 - "Добруджа 07"

8 - Победител от плейофа от Група 3 "Пирин" (Разлог) - "Берое"

ПРОГРАМА

1 кръг

"Нефтохимик" - Победител от плейофа: "Пирин" (Разлог) - "Берое"

"Хебър" - "Добруджа 07"

Победител от плейофа: ЦСКА - "Дунав" - Победител от плейофа: "Локомотив" (Пд) - "Левски София"

Победител от Група 4 в Монтана - Победител от плейоф от Група 4

2 кръг

Победител от плейофа: "Пирин" (Разлог) - "Берое" - Победител от плейоф от Група 4

Победител от плейофа: "Локомотив" (Пд) - "Левски София" - Победител от Група 4 в Монтана

"Добруджа 07" - Победител от плейофа ЦСКА - "Дунав"

"Нефтохимик" - "Хебър"

ВТОРА ОСМИЦА

Номера на отборите според изтегления жребий

1 - "Черно море"

2 - "Арда"

3 - Загубил плейофа от Група 1 ЦСКА - "Дунав"

4 - Загубил плейофа от Група 2 "Локомотив" (Пд) - "Левски"

5 - Последен от Група 4

6 - Загубил плейофа от Група 3 "Пирин" (Разлог) - "Берое"

7 - "Тетевен Волей"

8 - Загубил плейофа от Група 4

ПРОГРАМА

1 кръг

"Черно море" - Загубил плейофа от Група 4

"Арда" - "Тетевен Волей"

Загубил плейофа: ЦСКА - "Дунав" - Загубил плейофа: "Пирин" (Разлог) - "Берое"

Загубил плейофа: "Локомотив" (Пд) - "Левски" - Последен от Група 4

2 кръг

Загубил плейоф от Група 4 - Последен от Група 4

Загубил плейофа: "Пирин" (Разлог) - "Берое" - Загубил плейофа: "Локомотив" (Пд) - "Левски"

"Тетевен Волей" - Загубил плейофа ЦСКА - "Дунав"

"Черно море" - "Арда"