0

Т рета победа от началото на сезона във второто ниво на английския футбол – Чемпиъншип, записа Лийдс, след като спечели с 2:0 гостуването си в уелската столица Кардиф на едноименния местен клуб в 6-ия кръг.

Силен мач за йоркшърци изигра националът Илия Груев. 24-годишният халф бе титуляр, като отправи 3 шута от общо 12-те на Лийдс, а в 83-ата минута се отчете и с втория си жълт картон през кампанията, преди да бъде заменен тактически в последните секунди.

Джоел Боган от Кардиф бе изгонен в 24-ата минута, улеснявайки задачата на нашия и съотборниците му. Така почти веднага Ларджи Рамазани откри. В 67-ата минута пък Паскал Струик пропусна дузпа за Лийдс. Все пак малко преди края, докато Груев още беше на терена, Жоел Пиру успокояващо удвои.

В класирането Лийдс се изкачи на 6-о място с 11 точки, докато Кардиф е на последната 24-та позиция с 1.