0

О т края на миналата година до 6 януари всеки ден в страната фалира поне по един бутик, показа проучване на „Телеграф“. „Конкуренцията онлайн е непосилна за нас, затова се принудихме да затворим. Продаваме имуществото си за 8000 лв.“, разказаха пред „Телеграф“ от магазин за маркови дрехи втора ръка в София.

Клиенти

Според търговци преди физическите магазини, особено за облекла second hand, са били абсолютен хит както в столицата, така и в по-малките населени места.

„В момента тенденцията е обърната. Имаме дни, в които не влиза нито един човек“, коментираха продавач-консултанти. Техни колеги от квартал „Левски“, които имат и онлайн магазин, споделиха, че са затворили физическия си обект и в момента продават само през интернет. Причина е, че клиентите предпочитат да пазаруват през телефона или компютъра. Освен това постоянно сменят номенклатурата. Според тях хората най-много пазаруват онлайн бебешки дрехи и дамски дрехи.

Оферти

Всеки ден получавахме информация за банкрутирали колеги. Видяхме, че и нашият бизнес не върви и решихме да го продадем, обясниха търговци от столицата.

В момента масово се разпродават цели бизнеси на бутици, с всичкото оборудване и стока. Сред офертите са магазини в София, Пловдив, Шумен, Кюстендил, Сливен, Благоевград, Стара Загора.

Продава се цял фалирал магазин за дрехи втора употреба в София за 5000 лв. Върви с дрехи, чанти, стелажи, огледала, мебели. В Кюстендил може да се купи оборудване за 2000 лв. Целия бизнес продават и няколко магазина в Благоевград.

Цените им със стоката вървят около 8000 лв. Магазините са под наем, като помещенията са различни по големина. В Пловдив се продава търговски обект заедно с техниката - компютър, осветление, пробни, мебели, стока за общо 55 000 лв.

Според продавачи локацията е ключова, но въперки че много от тях са в близост до спирки на градски транспорт или в централни части на града, клиенти няма.