Силно ново попълнение привлече ЦСКА, но не за първия състав, а към оперативния екип, който се занимава с реконструкцията на стадион „Българска армия“ и реновирането на базата в Панчарево. Бившият шеф на „Армията“ и ексизпълнителен директор на Сдружение „ЦСКА Завинаги“ Николай Донков се завърна на работа в Борисовата градина. Позицията на Донков ще бъде административен директор, но както самият той лаконично сподели пред „Мач Телеграф“ - „Постът не е от значение, важното е да вършим работа“.
Както е известно, в началото на лятото, от ЦСКА назначиха „червения“ юноша и бивш национал Михаил Александров за технически директор, който да отговаря зa инфраструктурните въпроси в клуба като подобряването на „Панчарево“ и изграждането на модерна детско-юношеска школа. Експертизата и опитът на 51-годишния Донков обаче не са останали незабелязани от новата власт на „Армията“ и той е получил покана да се завърне в ЦСКА още миналия месец.
Николай Донков менежира активно ремонтните дейности по клубната база още през 2010 година, когато собственик на „червените“ е фирма „Титан“ в лицето на Димитър Борисов и Иво Иванов. Именно тогава са подменени тревното покритие и дренажната система на основния терен в Панчарево, обновен е и терен №2. Тогавашните планове са на мястото на бунгалата да се построи хотел, но те така и не се реализират.
В ролята си на отговорник за „Българска армия“ Донков спомага стадионът да получи лиценз от футболната централа и ЦСКА да се завърне в своя дом през пролетта на 2011-а след половингодишно изгнание на „Васил Левски“. След оттеглянето на „Титан“ и смяната на собствеността през 2013-а Донков става изпълнителен директор на „ЦСКА Завинаги“, което е основано и оглавено от Александър Чакмаков - син на първия капитан на „армейците“ Нако Чакмаков. Сдружението има за цел възстановяването на базата на детско-юношеската школа и успява да изгради три нови изкуствени терена в ареала пред „Армията“. Точно преди 10 лета от „ЦСКА Завинаги“ подемат кампания за ремонта на сектор „В“ и даряват 1500 седалки за реновирания тогава сектор „Г“.
*ВЛАДИМИР ИВАНОВ