К ажете ми, че тази рокля не е монтаж или фотошоп. Съзирам ли тук религиозни моменти или в средната част се развива някаква средновековна живопис? Да не е участвала с нея в откриването на олимпиадата? Имам предвид първата! Десенът изглежда сякаш момински чеиз от социализма. Тук има толкова много дрънкулки и бъбривост, че трябва да бъде написана пиеска за целта. Камелия, която има имидж на носител на модното и свежото, тук е забуксувала, а калните пръски са навсякъде. Макар пръснатите по дрехата брошки и подробности да не изглеждат кални. Става дума за естетическа кал, която съсипва и без това уморената от експерименти модна среда. Вижда се, че Камелия позира с известно отегчение, нищо чудно дрехата да е дадена с рекламна цел, а позирането да е от кумова срама. Белокаменната чешма до певицата що-годе импонира на плата, но къде са тук рицарите, доспехите, дрънченето на шпаги. Да, пак звънти на кухо, но от друго място.
.
Галин го дава като санитар в обедна почивка
Помня баба ми да казваше, че който носи бяло... сладолед му се е дояло. Знаете, че не е съвсем така приказката, но трябва да сме тактични. Галин се е разхубавил и това може би е от липсата на шарените му ризки, които толкова много ме разсмиваха. В днешния случай обаче пак не съм доволен, защото в този памучен модел няма нищо предизвикателно, нито сценично. Виждам го като санитар, снимал се в обедната почивка. Да не е станал рекламно лице на някоя марка, иначе облечен ми се струва много далеч от възприетия за него натюрел. Колебая се дали да не поставя Галин в графата - одобрен, или просто да оставя читателят да направи своята преценка. Нека подходя соломоновски и да уточня, че ако бях учител по естетика, щях да пиша на певеца среден 3.
Малина, не си Чичолина, стегни се!
Сигурен съм, че всяка майка би посъветвала сина си да не носи мрежест чорапогащник преди полунощ. Но същото важи и за жените, в случая Малина много добре илюстрира това. Не мога да отрека, че е прелестна и адски секси, ако е поставена така на витрина. Не за купуване, но за разглеждане, да речем. При професията, която има, певицата трябва да търси и да е изобретателна заради сцената. Но тук виждаме препратки към сложни за интерпретация вкусове - лично смятам, че никоя жена в мрежесто не се взема на сериозно от обществото. Стига де, нали Малина не е член на парламента, за да й търсим толкова кусури, не че ако бъде представена там, няма да засенчи повечето от депутатките. И не, не търся паралели с Чичолина.
Бежанска ала хор „Планинарска песен“
Предполагам, че фамилията Бежанска не идва от бежанец, но е възможно да идва от „Беж, краченца, да бягаме“. Това е в ума ми, докато съзерцавам гръндж одеждите на актрисата, която видите ли, се изявява така в престижен столичен хотел. Жегата не бива да оправдава текстилно-цветовата подредба по Мая. Тук са си люшнали дивно хоро дънково яке, раиран панталон и маратонки като за планинарстване. Чувам как се провикват фрази като „По колко ви е шкембе чорбата, друже“ или „Тези картофки ги дайте с повечко сиренце...“. Прическата обаче напълно съвпада с облеченото така, сякаш класна е завела децата на опитно поле. Очилата придават строгост на „другарката“, а задълбоченият вид сякаш оценява дали правилно е посаден арпаджикът. И да, много ми харесва стойката. На микрофона.
Нети, лимоните са за лимонада, не за рокля
Казват: „Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада“. Не рокля! Стореното - сторено, нека се вгледаме в детайлите. Не искам да броя стипцавия плод, но ако се окажат нечетен брой лимоните, работата върви към демоде. Миналата година, мисля, че се носеха четен брой, едва ли толкова бързо се е променила модата. Гаджето ми гледа по немски тъпо и дава вид, че не е разбрал шегата. Допадат ми червените презрамки около деколтето, така се създава усещане за портрет, рисуван от Егон Шиле. Шапката добавя още много лято, но не се заемам да кажа дали е практична. Представете си Нети на плажа да трябва да се размине с чадър в някое барче.